Rozasea Hastalığı Nedir
16 Mart 2017
Gül Hastalığı Bitkisel Tedavi
5 Nisan 2017

Gülleme Hastalığı Nedir

Uzman Desteği Alın

Gülleme Hastalığı Nedir

Gülleme hastalığı nedir, gülleme hastalığı tedavisi, gülleme hastalığı bitkisel tedavisi. Gülleme hastalığı nedir sorusu hakkında yazılmış makale.

Gülleme hastalığı çocuklarda ve genç yetişkinlerde yaygın olan bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle göğsünüzde, karnınızda veya sırtınızdaki büyük bir leke olarak başlar, daha sonra yayılır. Gülleme nedeniyle oluşan kurdeşen çoğu zaman vücudun ortasından etrafa yayılır ve şekli sarkık çam ağacı dallarına benzer.

Kurdeşen belirdiği zaman Pityriasis roseanın kendine has bir görünümü vardır. Erken evrelerinde, Gülleme, halka kurdu veya egzama gibi başka cilt bozuklukları ile karıştırabilirsiniz. Gülleme nedeni çoğu zaman belirsizdir, ancak bir virüsün sonucu olabilir. Genellikle altı ila sekiz hafta içerisinde kendi kendine geçer. Bu arada siz de rahatsızlığı hafifletmek için gereken adımları atabilirsiniz.

Gülleme Hastalığı Belirtileri ve Semptomları

Gülleme karakteristik özellikleri arasında aşağıdakiler yer alır.

İlk Aşama : Gülleme genellikle sırtınızda, göğsünüzde, karnınızda, haberci leke adı verilen, büyük, hafif kalkık, döküntülü leke ile başlar.

Seyir : Haberci lekeden birkaç gün veya birkaç hafta sonra. Genellikle sırtınızda, göğsünüzde veya karnınızda daha küçük, ince, döküntülü noktalar, çam ağacı şeklinde belirir. Ender olarak, kollarınız, bacaklarınız veya yüzünüzde de daha küçük noktalar meydana gelebilir. Kurdeşen kaşıntılı olabilir.

Renk : Gülleme bağlı kurdeşen çoğu zaman döküntülü ve pembe renktedir. Ancak deriniz daha koyu renkte ise, gri, koyu kahverengi, hatta siyah olabilir.

Gülleme Hastalığı Diğer Belirtileri ve Semptomları

Pityriasis roseaya yakalanan kişilerin yaklaşık yarısında, burun akması boğaz ağrısı, öksürük. Burun tıkanıklığı gibi üst solunum yolları enfeksiyonu belirtileri veya semptomları görülür. Nedenleri Pityriasis roseanın nedeni. Tam olarak bilinmese de, altında yatan sebep, insan herpes virüsünün belirli türleri gibi (HHV6 veya HHV7). Bir virüs enfeksiyonu olabilir.

Gülleme hastalığı nedir, hakkında yazılmış bilgi amaçlı yazılmış makaleyi okudunuz. Gülleme hastalığı nedir, hakkında detaylı bilgi için uzman bir hekime danışabilirsiniz. Gülleme hastalığı bitkisel tedavi yöntemleri için bize ulaşabilirsiniz. Gülleme hastalığı hakkında merak ettiklerinizi sitemiz de yer alan diğer makalelerden ulaşabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.